Фарьорските острови в поразителните фотографии на Лазар Гинчин
Лазар Гинчин е български фотограф на природни пейзажи, който е добре познат на американските любители на висококачествената фотография. Гинчин живее в САЩ, но сякаш любовта му към родния Пирински край го вдъхновява да търси величествените гледки на природата в различни краища на света. Последният му проект, илюстриращ невероятната сурова красота, включва поразителни пейзажи от Фарьорските острови.
Просторните зелени поля на Фарьорските острови се открояват на фона на сините води, обгърнати в ефирна утринна мъгла
Лазар Гинчин се фокусира върху лимитираните издания изображения върху големи фото принтове, в които застиналата магия на времето и пейзажната гледка са пресъздадени чрез ново поколение технология във фотографията.
Невероятното усещане за безкрайно мечтание струи от ярките и силни фотографски пейзажи на българина. Във всяка снимка Лазар е успял да улови вечността на Северния Атлантически архипелаг, чиято величественост е документирана в мащабните панорамни снимки. Специалната техниката при обработката на снимките включва акрилни материали, които са изключително устойчиви на надрасквания и не отразяват светлината. Алуминиевите принтове, върху които са отпечатани изображенията, са направени от метал и мастило. Те представляват новост не само за музейните галерии, представящи фотографиите на Гинчин, но са последен писък на модата и чудесен избор за офиси и корпоративни пространства, като българинът се радва на голям интерес от страна на почитателите на изкуството му.
Лазар Гинчин заминава за САЩ през 1995 година и днес живее заедно със жена си и децата си в района на Денвър
През 70-те години той се влюбва във фотографията, след като неговия баща му подарява германска филмова камера. За вдъхновението да прави изкуство Лазар казва, че най-удивително нещо е как природата успява да създаде красив свят, използвайки само 7 основни цвята. Ако светът около нас беше само черно-бял, той щеше да бъде толкова скучен, казва българинът.
Той нарича фотографията „живо изкуство“, защото то притежава способността да се променя пред очите ни. Можем да се върнем отново на същото място, където сме направили снимките и то ще изглежда напълно различно. И това е специалното на изкуството на обектива – дадена възхитителна сцена я има сега, но в следващия момент вече ще е изчезнала.
Снимки: https://www.gintchinfineart.com/