Максуел Тилс, който рисува елементи от реалността и ги съпоставя с нея
Пътуващият илюстратор и художник Максуел Тилс документира европейските си пътувания по един впечатляващ, забавен и вълнуващ начин, като създава малки рисунки, посветени на всеки град, в който той “акостира”, и който го е докоснал със своя начин на живот, култура, атмосфера, архитектура, хора или нещо друго.
След две години живот в столицата на Великобритания, Лондон Максуел Тилс публикува своята специална нова серия миниатюрни илюстрации, които изобразяват най-старите кръчми в града и други известни забележителности на Лондон, който се е превърнал в новия дом на художника. Някои от представените Максуел Тилс творби изобразяват известни за всички туристически места в английската столица, а други пък разкриват пред очите неизвестни местни кръчми и пъбове, които обаче впечатляват със своята история и архитектура.
Детайлните, симпатични и креативни творби са високи само 5 сантиметра, но улавят разнообразната архитектура, която може да бъде видяна в безбройните лондонските кръчми и култови за града сгради.
Във всеки пост Максуел Тилс предоставя серия исторически факти за представената в конкретния случай сграда и често описва личната си връзка с кръчмата или сградата – кога я е открил, какви емоции и усещания е предизвикала у него, когато за първи път се е докоснал до нея и как тези чувства са се променил с времето, усещайки ежедневния ритъм на мястото, срещайки се с хората, които посещават локацията, техните истории, мисли и мнения.
Максуел Тилс е 23-годишен самоук художник от Сидни, Австралия
През 2015 г. се премества в Лондон и сега работи като илюстратор и художник на свободна практика. Произведенията му на изкуството са разнообразни, но в тях почти постоянно се усеща влиянието на комиксите, с които Тилс е израснал. Творбите му често са скици, които демонстрират по най-семпъл начин атмосферата на конкретната локация или човек, успявайки да предаде на аудиторията настроението на мястото или човека, които Тилс е нарисувал.
Формите и лицата на хората, които той изобразява в своите портрети, често се разминават с истинските черти на моделите, но различаващите се от реалността елементи, всъщност придават комичен, симпатичен и свеж характер у лицата на рисуваните хора, които виждат себе си като герои от комикс или карикатура.